TESKO Kalite Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ

Sınav Kuralları

- Sınav kurallarına uymadığı tespit edilen adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

 - Sınav süresince sınav alanında içme suyu, şeker ve alınması zorunlu ilaçlar hariç yiyecek ve içecek bulundurulmaz,  tütün ve tütün ürünleri kullanılmaz. Sınav alanına delici, kesici ve yaralayıcı aletler ile ateşli silahlar getirilmez.

 - Sınav senaryosu gereği gerekmedikçe sınavlarda yasaklanmış gereçler kullanılmaz. (İlgili ulusal yeterlilikte izin verilmedikçe yasaklanmış gereçler; Cep telefonu, çağrı cihazı, telsiz, radyo, vb. haberleşme araçları; MP3 Player, ses kayıt cihazı, kamera, fotoğraf makinesi, vb. kayıt cihazları; Tablet, dizüstü bilgisayarı, elektronik kitap okuyucu, akıllı saat, vb. bilgisayar özelliği olan cihazlar; Müsvedde kâğıdı, defter, kitap, dergi, gazete, sözlük, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi, vb. araçlar.)

 - Sınavda verilen toplam cevaplama süresi soru kitapçığında yazılıdır. Sınav başladıktan sonra sınav süresi bitmeden cevaplamayı tamamlayan adaylar, soru kitapçığını sınav görevlilerine teslim ederek sınav alanından ayrılabilecektir. Bildirilen sürelere aykırı davranışlardan adayın kendisi sorumludur.

 - Sınav süresince adayların; kopya çekmeleri ve sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacak ve tutanak düzenlenecektir.

 - Sınav süresince adaylar bir soru sormak istediğinde sorular yüksek sesle ve herkesin duyabileceği şekilde sorulur, cevaplar da aynı şekilde yüksek sesle söylenir.

 - Soruları ve/veya bu sorulara verdiğiniz cevapları ayrı bir kâğıda yazıp bu kâğıdı dışarı çıkarmanız kesinlikle yasaktır.

 - Sınav bittikten sonra yerinden ayrılmadan önce Soru Kitapçığınızı/Sınav Kitapçığınızı sınav görevlilerine eksiksiz olarak teslim etmeyi unutmayınız. Sınav evrakını masa üzerinde kesinlikle bırakmayınız.